Vážení malíři,

nabízím Vám zde spolupráci, společně můžeme vydělat peníze, přinést lidem do jejich bytů a kanceláří krásné dekorace a Vy se můžete proslavit po celém světě, protože my máme zákazníky ve více než 50 zemích světa. Nepotřebuji Váš originální obraz, ten můžete komukoliv prodat nebo si jej ponechat, přesto Vy zůstáváte majiteli autorských práv. Potřebuji kvalitní fotku Vašeho obrazu v co nejvyšším rozlišení (obvykle stačí velikost kolem 5MB v JPEG) a uzavřít s Vámi smlouvu o ne exkluzivním využití Vašich autorských práv pro náš digitální tisk reprodukcí obrazů na papír nebo plátno. Nabízím Vám 20% provizi z naší velkoobchodní prodejní ceny, která je nyní 16 EUR / m2. Takže např. když tiskneme reprodukci 60×80 cm, je Vaše provize 0,6×0,8=0,48 m2 x 16 = 7,68 x 20% = 1,54 EUR. Samozřejmě z jednoho jediného kusu to není moc, ale naši zákazníci jsou rámařské firmy, které kupují najednou více motivů po více kusech. Proto je výhodné nabízet co nejvíce motivů. Peníze pak posílám jednou čtvrtletně na Váš účet a emailem Vám zašlu informaci, kolik kusů od jednotlivých motivů se v jakém rozměru prodalo.

Další velmi zajímavou možností spolupráce je naše účast v americkém systému www.podexchange.com, kde aby se snížily náklady na dopravu do vzdálených zemí a celní odbavení, tak firmy, které mají plotr na velkoformátový tisk, si po zaregistrování a zakoupení příslušného software na tisk, mohou za poplatek vytisknout online v jejich místě bydliště jakékoliv motivy uvěřejněné na těchto stránkách. Např. klient z Nového Zélandu by jistě zaplatil za dopravu reprodukce vytištěné v České republice víc než by stálo to vlastní vytištění, nehledě na dlouhé čekání, pokud by ten balíček pošta vůbec doručila. A já se snažím vytvořit kolekci obrazů zejména od malířů ze střední a východní Evropy. U tohoto systému Vám nabízím 50% ze zisku, jedná se spíše o prodej jednotlivých kusů, ale ceny jsou zde výrazně vyšší. Základní cena je 23 USD/m2. Organizátor si strhává 15% poplatek z těchto cen. Velké firmy zde mají také slevy, ale stále je ta cena za využití dat poměrně vysoká. Z podexchange mi každý měsíc chodí přehled v excelu, kde je přesně vidět kdo co koupil včetně rozměru, počtu kusů i ceny. Systém nelze zneužít, funguje perfektně. O svoje data se vůbec nemusíte bát, nikdo nemůže zaplatit např. za rozměr 30×40, a pak si stáhnout 70×100.

A poslední možnost je naše dlouholetá spolupráce s několika velkými firmami, např. s americkým vydavatelstvím Galaxy of Graphics. Tyto firmy obvykle platí 10% provizi ze svého celkového prodeje . Zde opět nabízím Vám malířům férové dělení zisku 50/50%. Samozřejmě základem je namalovat co nejlíbivější motivy, v každé zemi je trošku jiný vkus, pokud jste kreativní, rád poradím, o jaké motivy by asi nyní byl největší zájem. Proto se nebojte poslat v malém rozlišení jakékoliv svoje motivy emailem na buresart@seznam.cz Těším se na spolupráci s Vámi – ing. Josef Bureš 602246284